27 grudnia 1918 – W godzinach popołudniowych w Poznaniu wybuchły walki. Jeden z pierwszych ataków nastąpił na Prezydium Policji. W czasie ataku zginął Franciszek Ratajczak. Polakom udało się opanować również Dworzec Główny, Pocztę, kilka redut systemu fortecznego Poznania. Wybuchły również walki na prowincji. Jednym z pierwszych poległych był Jan Mertka, który padł pod Boczkowem.Komunikat Naczelnej Rady Ludowej w sprawie wydarzeń poznańskich w dnia 27 grudnia (fragment): „{…) Wczoraj po południu, aa krótkoprzed czwartą, nadciągały do miasta ż koszar na Jeżycach oddziały uzbrojonych żołnierzy niemieckich z 6 pułku grenadierów, w liczbie około 200, z oficerem na czele, śpiewając niemieckie pieśni, wtargnęli do gmachu Naczelnej Rady Ludowej, zrywając tamże sztandary angielskie, amerykański i francuski. W dalszym pochodzie przez św, Marcin, ul, Wiktorii, Berlińską i Plac Wilhelmowski czynili to samo, wdzierając się zwłaszcza na Berlińskiej do domów prywatnych i zrywając tamże z balkonów chorągwie koalicyjne i amerykańskie, i polskie, które deptano nogami. Prowokacyjne zachowanie się gwałtowników niemieckich zwabiło nie przygotowaną na napaść i prowokację ludność polską, która wyległa na ulice. Tymczasem żołnierze niemieccy dotarli do Banku Związku, tu zdarli i znieważyli sztandary angielskie i amerykańskie i tu padł pierwszy strzał do dyrektorów, który na szczęście chybił (…). Gdy mrok zapadał, rozpoczęli żołnierze niemieccy strzelaninę z kierunku Prezydium Policji. Niemcy ustawili tutaj dwa karabiny maszynowe i wśród ogólnego popłochu skonsternowanej ludności rozpoczęli ogień w kierunku „Bazaru”, między innymi w okna, gdzie mieszka Paderewski, złożony niemocą po przebytej na okręcie hiszpance (…). Ze strony polskiej zrazu nie odpowiadano, usiłowano dojść do jakiegoś porozumienia i uniknąć krwi rozlewu. Gdy jednak strzały nie ustawały, gdy szereg osób odniosło rany, Straż Ludowa poczęła odpowiadać na strzały i zarządziła środki bezpieczeństwa mające chronić przechodniów (…)” „Kurier Poznański” nr 298 z 29 XII 1918 r.
Sytuacja w Kępnie przedstawiała się o wiele gorzej. Miasto, położone na skrzyżowaniu ważnych traktów, obsadziły liczące ponad 1000 osób oddziały Grenzschutzu, uzupełnione ochotnikami z Selbstschutzu. Do Straży Ludowej wstąpiło zaledwie 94 Polaków; było to o wiele za mało, by skutecznie wspomagać aktywnych działaczy polskich. Na wieść o wybuchu powstania w Poznaniu Niemcy zaczęli szykanować Polaków i zdzierać odznaki narodowe, których noszenia wkrótce zabroniono. Potem rozpoczęły się napady na Polaków, a 16 stycznia internowano sześciu członków Rady Ludowej i przewieziono ich do obozu w Neuhammer na Śląsku. W takiej sytuacji nie istniały szanse na samorzutne wyzwolenie się Kępna i można było liczyć tylko na ofensywę z północy. Ponad stu ochotników z tego powiatu różnymi drogami trafiło jednak do polskich oddziałów.
Prowadzona od początku lutego polska ofensywa powoli, ale stale przynosiła korzyści terytorialne. Do 3 lutego przesunięto front na linię Kobyla Góra–Kochłowy–Torzeniec, 8 lutego obroniono zagubioną wśród pól i lasów osadę Dobra, następnego dnia zajęto Mikorzyn i Jutrków, a 11 lutego odparto niemiecki atak na Domanin. Największe osiągnięcia zanotowano 13 lutego, gdy oddziały kapitana Stanisława Thiela zajęły obszar o powierzchni około 170 km2 i znalazły się już 5 km od Kępna, odparły też atak Grenzschutzu na Mirków. Tego dnia niemiecka artyleria poczyniła znaczne szkody w Mielęcinie – majątku Bohdana Hulewicza, który w tym czasie był jednym z głównych działaczy polskich w Poznaniu. Jeszcze 16 lutego powstańcy zajęli wieś Kliny, a następnego dnia – Korzeń.
Precyzyjnie przygotowany atak na Kępno zaplanowano na noc z 17 na 18 lutego. Polacy dysponowali wtedy już tysiącem żołnierzy oraz 8 ciężkimi i 12 lekkimi karabinami maszynowymi. Niestety, ktoś zdradził Niemcom szczegóły polskiego natarcia i nie można już było liczyć na zaskoczenie. Polacy jednak również mieli swój wywiad – o poznaniu polskiego planu doniósł służący w armii niemieckiej Ślązak, J. Klukowski (został za to uwięziony w berlińskim Moabicie i skazany na rozstrzelanie, ale dzięki staraniom kapitana Thiela wymieniono go na Niemców skazanych w Polsce). Gdy okazało się w dodatku, że pod Rawiczem i Zdunami powstańcom również się nie powiodło, dowództwu nie pozostało nic innego, jak atak odwołać; dalszym planom ofensywy położyło kres zawieszenie broni.
Wkrótce zdarzyło się niepowodzenie w Korzeniu. Rano 19 lutego w gęstej mgle żołnierze niemieccy napadli na kwaterujący tu 24-osobowy oddział podporucznika Witolda Prusinkiewicza. O ich wieczornym przybyciu najprawdopodobniej ktoś Niemcom doniósł. W ostrej walce napastnicy dwukrotnie zostali odparci, ale po południu ponowili atak i mimo wzmocnienia sił polskich ośmioma powstańcami przybyłymi z pobliskich Klinów, zwyciężyli. Poległo dziewięciu Polaków, kilku zostało rannych, a pozostałych, znieważonych przez niemieckiego dowódcę, odprowadzono do obozu dla internowanych. Dziś w Korzeniu znajduje się granitowy pomnik, na którym wypisano nazwiska ofiar tego zdarzenia.
Jak widać, postanowienia o rozejmie docierały na pierwszą linię z opóźnieniem, a i tak niektórym z walczących oddziałów trudno było się do nich dostosować. Świadczyć może o tym nieudany niemiecki wypad na Zmyśloną Ligocką nocą 28 lutego, ponowne ostrzelanie tej miejscowości 7 marca, silne ataki na Kierzno 16 i 29 marca oraz napad na Rzetnię 22 marca 1919 r., zakończony bezładną ucieczką Niemców wskutek polskiej obrony. Chociaż znane już były postanowienia traktatu pokojowego, przyznającego Polsce w całości powiaty ostrzeszowski i kępiński, Niemcy zanim opuścili Kępno (co nastąpiło 17 stycznia 1920 r.) nasilili jeszcze prześladowania i aresztowania mieszkających tam Polaków
„Granty PPGR” – bezpłatny sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin popegeerowskich
W związku z ogłoszonym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa naborem wniosków
w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Granty PPGR”, Gmina Kępno informuje o możliwości zawnioskowania o otrzymanie bezpłatnego sprzętu komputerowego przez dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Z programu będą mogły skorzystać dzieci, wnuki i prawnuki byłych pracowników PPGR. Program zostanie sfinansowany z funduszy europejskich – w ramach programu REACT-EU. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr.
Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest m.in. złożenie przez opiekuna prawnego dziecka lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność, stosownego oświadczenia, które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku w ramach projektu „Granty PPGR” przez Gminę.
W przypadku wystąpienia ograniczonych środków pieniężnych na projekt, Gmina Kępno zastrzega sobie prawo do rozdysponowania zakupionego sprzętu komputerowego wg kolejności składanych oświadczeń.
Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i średnich spełniających łącznie poniższe kryteria:
1. zamieszkujących na terenie Gminy Kępno;
2. będących członkiem rodziny osoby (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym), która to pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości lub gminie objętej PPGR;
3. którzy nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w roku 2020 i 2021, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
Oświadczenia można pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Kępno (biuro podawcze - parter)
lub ze strony internetowej Gminy Kępno (www.kepno.pl)
Oświadczenia wraz z załącznikami należy złożyć do dnia 29.10.2021 r. do godziny 16:00 w biurze podawczym (parter) Urzędu Miasta i Gminy Kępno.
Osoby do kontaktu:
- Anna Krowiorz-Śpik, tel. 62 590 94 51, email: anna.krowiorz@um.kepno.pl
- Anna Dulian, tel. 62 590 94 53, email: anna.dulian@um.kepno.pl
W przypadku nieszczęścia proszę zapoznać się z instrukcją i wypełnić wniosek.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
nastąpi w Kaplicy w Krążkowach o godzinie 9:00.
W szkole o godzinie 10:00 w klasach.
Klasa I będzie się uczyć w budynku dawnego Dziennego Opiekuna.
Religia
Klasa 1 — „Poznaję Boży świat" Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek
Klasa 2 — Tytuł: „Odkrywam królestwo Boże" Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
Klasa 3 - Tytuł: „ Jezus jest z nami" podręcznik. Autorzy: ks. T. Śmiech, E. Kondrak, B. Nosek
Klasa 4 — Tytuł „ Miejsce pełne bogactw" podręcznik. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek
klasa 5 — „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" podręcznik. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
Klasa 6 - Tytuł: „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
Klasa 7 - „ Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" podręcznik. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska.
Klasa 8 - „ Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" podręcznik. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska.
Wydawnictwo Jedność Kielce
Załącznik nr 1 do Zarządzenia
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach
nr 4/ 2021 z dnia 28.01.2021 r
Procedura bezpieczeństwa mającą na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach w trakcie prowadzonych w Szkole zajęć.
§ 1
Organizacja zajęć w szkole i placówce
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni
§ 2
Pracownicy szkoły
- utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości (podłóg szatni i korytarzy) - mycie 2 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby,
- dezynfekcja powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki – raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby, np. przed wejściem do pomieszczenia nowej grupy użytkowników,
- dezynfekcja toalet – 2 razy dziennie całościowo, doraźnie po każdej przerwie oraz w razie potrzeby
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
- sprawdzanie ilości rękawiczek jednorazowego użytku i bieżące uzupełnianie,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
- wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.
§3
Zasady korzystania z terenów zielonych i boiska szkolnego
§ 4
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
§ 5
Zasady prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w szkole
1. Zajęcia pozalekcyjne mają charakter dobrowolny.
2. Uczniowie korzystają z zajęcia pozalekcyjnych za zgodą rodziców.
3. Z zajęć pozalekcyjnych w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby.
4. Dyrektor szkoły ustala harmonogram zajęć pozalekcyjnych uwzględniają potrzeby uczniów oraz możliwości organizacyjne szkoły z uwzględnieniem zasady nie tworzenia grup mieszanych z różnych klas.
5. Harmonogram może być modyfikowany w miarę potrzeb.
6. Uczniowie i nauczyciele muszą przestrzegać zasady 1,5 m dystansu społecznego pomiędzy osobami w sali zajęć pozalekcyjnych.
7. W szkole, jest wyznaczona stała sala zajęć pozalekcyjnych dla tej samej grupy.
8. Następne zajęcia pozalekcyjne, w tej samej sali i w tym samym dniu dla innych osób, dla nowej grupy, mogą się odbywać po wykonaniu przez personel szkoły czynności dezynfekcyjno-porządkowych i po czasie, który wynika ze specyfikacji produktów użytych do dezynfekcji.
9. Jeżeli zajęcia pozalekcyjne trwają dłużej niż 45 minut nauczyciel organizuje 15 minutową przerwę.
10. Podczas przerw uczniowie przestrzegają zasad dotyczących dystansu i higieny.
§ 6
Zasady organizacji zajęć rewalidacyjnych i innych specjalistycznych w grupach mieszanych.
§ 7
Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W KLASIE I SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.KS.ZDZISŁAWA PESZKOWSKIEGO W KRĄŻKOWACH
z dniem 01-09-2021 r.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im.ks.Zdzisława Peszkowskiego informuje Rodziców, że zapisy dzieci do klasy I odbywać się będą drogą elektroniczną
w dniach 01-03-2021 – 15-03-2021r.
Adres strony dla rodziców:
www.kepno.podstawowe.vnabor.pl
logować należy się numerem PESEL dziecka.
Prosimy o zapoznanie się z programem a następnie wypełnienie , wydrukowanie i dostarczenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I - wrzucając do skrzynki na listy.( w przypadku braku możliwości wydrukowania wniosku można to zrobić w sekretariacie szkoły)
Rejestracja i weryfikacja wniosków odbędzie się
w dniach -01-03 – 17-03-2021r.
Terminy składania dokumentów do klas pierwszych i przeprowadzenie postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022
1.Złożenie wniosku:
-postępowanie rekrutacyjne
od dnia 01-03-2021 do 15-03-2021 godz.15.00
- postepowanie uzupełniające
od dnia 11-05-2021 do 18-05-2021 godz.15,00
2. Podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:
-w postępowaniu rekrutacyjnym 07-04-2021r. godz. 15.00
-w postępowaniu uzupełniającym 23-07-2021r. godz. 15.00
Po tym terminie możliwość zapisania dziecka do szkoły w terminie uzupełniającym.
W związku z zawarciem przez naszą szkołę porozumienia o współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie wydawania mLegitymacji udostępniamy Uczniom bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.
Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie Szkoły. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartfonem) na dowolnym tle.Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.
Szkola w Krążkowach stara się wesprzeć zbiórkę pieniędzy na operację Mateusza. Wejdź na stronę facebooka szkoły i wesprzyj ją biorąć udział w licytacji.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
NA TERENIE
Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego
w Krążkowach
Aktualizacja na dzień 1 września 2020 r.
§ 1
Ogólne zasady organizacji pracy
§ 2
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla rodziców i uczniów
§ 3
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych
§ 4
Zasady korzystania ze świetlicy szkolnej
§ 5
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
§ 6
Zasady funkcjonowania stołówki
§ 7
Zasady dostarczania i przyjmowania posiłków do stołówki
§ 8
Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
§ 9
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
§ 10
Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
§11
Postanowienia końcowe
1 września 2020 r.
odbedzie się otwarcie budynku sali gimnastycznej i rozpoczęcie roku szkolnego.
Na uroczystość otwarcia budynku o godz. 900 na salę gimnastyczną zaproszeni są uczniowie klasy I z 1 rodzicem oraz uczniowie klasy VIII.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla pozostałych klas o godz. 1100 w salach lekcyjnych.
klasa II w budynku B
klasy VIIa i VIIb w budynki sali gimnastycznej
klasy III, IV, VI, VIII w budynku A (stara szkoła)
Proszę przynieść plecaki lub torby na podręczniki
Kl.1 „Poznaję Boży świat’ wyd. Jedność K.Mielnicki,E.Kondrak, J.Snopek
Kl. 2 ,,Idziemy do Jezusa” Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek
Kl.3 ,,Jezus jest z nami:” Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek
Kl. 4 ,,Miejsca pełne bogactw” Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek
Kl. 5 , Spotkania ubogacające” Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Kl. 6 ,,Tajemnice bogatego życia” Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Kl. 7. ,,Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Kl. 8 ,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Klasy od III do VIII mogą odkupić stare.
SZKOŁĄ PODSTAWOWA
im.ks.Zdisława Peszkowskiego
W KRĄŻKOWACH
(oznaczenie organu)
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach
z dnia 24 marca 2020 roku
w sprawie określenia zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia w związku z dalszym zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie § 7 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493)
§ 1.
Zarządzenie określa zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych przez nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach
z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych, w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Do tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych prowadzonych bezpośrednio z uczniami, o których mowa w art. 42 ust. 3 pkt 1 oraz ust. 6 i 7 ustawy z dnia 26.01.1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148) zalicza się zajęcia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493).
Zajęcia z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość mogą być prowadzone w grupach lub indywidualnie, przy czym, liczba godzin zajęć prowadzonych indywidualnie nie może być wyższa niż 10% zajęć ogółem prowadzonych w danej
klasie w okresie zawieszenia zajęć w Szkole Podstawowej im.ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach, z przyczyn, o których mowa w § 1 zarządzenia. Zastrzeżenie nie dotyczy nauczycieli, o których mowa w § 3 ust. 1 lit.g.
Wykonanie zarządzenia powierza się nauczycielom Szkoły Podstawowej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach.
Od jutra (środa) zorganizowane będą skrzynki podawcze przed wejściem do szkół/przedszkoli, aby uniknąć wchodzenia na teren szkoły, by złożyć wniosek rekrutacyjny.
Gmina ruchomiliła profil na fb, gdzie można zadawać pytania http://www.kepno.pl/aktualnosci/8b6ddbd21ef4b39b936f49834c9d9f46.html?fbclid=IwAR0o7J0vjbmjJWlJdNs3tB-al-9MgwQe-QLysU6d8cePHR4yYhXrdPIlLcU
Pod nr 7825837 dyżuruje Tomasz Wróblewski, który służy pomocą.
Szanowni Państwo,
Nazwa Max. pkt
Zamieszkanie kandydata na terenie Gminy Kępno - 5
Uczęszczanie rodzeństwa kandydata do szkoły podstawowej, do której składany jest wniose - 5
Uiszczanie przez rodziców/opiekunów prawnych lub rodzica opiekuna prawnego samotnie wychowującego opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Kępno - 5
Uczęszczanie przez kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na terenie Gminy Kępno - 5
Przynajmniej jeden z rodziców lub prawnych opiekunów kandydata pracuje lub prowadzi działalność gospodarczą w obwodzie szkoły podstawowej, do której składany jest wniosek - 1
Termin rekrutacji: 10 III – 23 III br.
Dni otwarte: 10 III godz. 1800
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie 2019.
!4 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najważniejszym punktem tradycyjnie już było złożenie ślubowania przez 24 pierwszoklasistów. Po raz pierwszy ślubowanie było składane na sztandar szkoły.
Uczniowie przyrzekali:
My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego
w obecności gości, nauczycieli, rodziców
Uroczyście ślubujemy
1.Dbać o honor i dobre imię naszej szkoły, w każdej sytuacji zachowywać się w sposób godny Polaka.
2.Wypełniać rzetelnie wszystkie obowiązki wzorowego ucznia jakie nakłada na nas szkoła.
3.Wykorzystywać zdobywaną wiedz e i umiejętności dla dobra naszej ojczyzny Rzeczpospolitej Polskiej.
4.Z szacunkiem odnosić się do rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły.
5.Kształcić postawę człowieka otwartego na potrzeby innych a w szczególności z powagą wypełniać credo życiowe wielkiego kapłana, który z pokorą i godnością czynił wiele, nie wśród okrzyków i oskarżeń, ale w sposób niecodzienny i święty.