Nawigacja

 • Wyjazd do Sejmu
  10.10.2018

  9 października na zaproszenie posła Jana Dziedziczaka gościła w Warszawie grupa uczniów naszej szkoły. Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska pomieszczeń widywanych do tej pory wyłącznie w telewizji oraz tych do których kamery nie są wpuszczane. 

  Spacerem przeszliśmy przez Plac Zamkowy i Rynek starego Miasta, mijając po drodze Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i warszawską Syrenkę, do Grobu Nieznanego Żołnierza, a potem do kompleksu Sejmowego.

  Na miejscu przywitał nas pan poseł Jan Dziedziczak, który przedstawił zadania parlamentu, jego organizację oraz pracę posłów. 

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do Sejmu.

 • Katńskie Dęby Pamięci
  17.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dęby Pamięci.

 • Sukces naszej uczennicy

  Sukces naszej uczennicy

  7 czerwca w Golinie koło Konina odbył się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Karaś, która ostatecznie zajęła II miejsce w województwie.

 • Trójmiasto 2018

  Od 9 do 11 maja 50 uczniow naszej szkoły zwiedzało Trójmiasto. W pierwszym dniu wycieczki odbyliśmy podróż do Gdanska, zwiedziliśmy najstarszą część miasta, w tym słynnego "Żurawia", największy kościół ceglany w Europie a może i na świecie czyli Bazylikę Mariacką. Spacerowaliśmy ulicą Długą obok Dworu Artusa i słynnej fontanny Neptuna. Później popłynęliśmy Czarną Perłą na Westerplatte - miejsce bohaterskiej obrony w 1939 r.

  Dzień drugi to Gdynia. Miasto powstałe niespełna 100 lat temu. Specjalną uwagę zwróciliśmy na Oceanarium, w którym zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt morskich. Zwiedziliśmy również Dar Pomorza i zobaczyliśmy ORP Błyskawica bohaterski okręt z czsów II wojny światowej. Zobaczyliśmy również piękną plażę i molo w Gdyni Orłowo. Wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku.

  Ostatni dzień to Sopot z najdłuższym drewnianym molem w Europie oraz spacer po reprezentacyjnej ulicy Monte Cassino. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Szymbarku, znanym z domu do góry nogami, który jednak oferuje znacznie więcej atrakcji, takich jak najdłuższa deska na świecie, bunkier Gryfa Pomorskiego, nastarszy Dom Sybiraka i innych interesujących obiektów.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Trójmiasto 2018.

 • Katyń... Pamiętamy
  13.04.2018

  13 kwietnnia, 75 rocznica ujawnienia światu zbrodni katyńskiej, był okazją wyjaśnienia uczniom,dlaczego na terenie naszej szkoły pojawiły się 4 Dęby Pamieci upamiętniające ofiary Katynia z naszej okolicy.

  Dęby Pamięci zostały przesadzone z terenu byłego gimnazjum.

  Dęby upamiętniają: 

  • Feliksa Adamskiego,
  • Stanisława Banaszaka,
  • Tadeusza Jędrasika,
  • Rafała Sławoszewskiego.

  Uroczyste przejęcie opieki przez uczniów szkoly podstawowej nad Dębami Pamięci posadzonymi w ramach ogólnopolskiej akcji Katyń... ocalić od zapomnienia nastąpi 17 września 2018 r.

 • Rekolekcje wielkopostne

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH

   

  19 - 21 MARCA

   

  W TYCH DNIACH UCZNIOWIE KLASY VII

  BĘDĄ MIEĆ ZAJĘCIA Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ

   

  Poniedziałek

  830 - 915 - nauka w kościele

  ok.950 - przedstawienie na sali "Mówiący milczeniem"

  ok. 1030 - obiad

  1100 - 1500 - świetlica

   

  Wtorek

  830 - 915 - nauka w kościele

  ok.950 - ozdoby wielkanocne w klasach

  ok. 1030 - obiad

  1100 - 1500 - świetlica

   

  Środa

  815 - 915 - nauka w kościele

  ok.950 - konkurs o św. Józefie

  kl. I - III plastyczny

  kl. IV - VII wiedzy

  ok. 1030 - obiad

  1100 - 1500 - świetlica

   

 • Basen

  Nasi dzielni pierwszoklasiści podczas zajęć na basenie Basen - Obrazek 1😊

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet w naszej szkole!!! 


  W 4a upłynął w słodkiej, napoleonkowej atmosferze przy grach, wizycie u kosmetyczek i pląsach. Chłopcy wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru, gdyż powitali swoje Panie w nietypowych strojach Dzień Kobiet - Obrazek 1😉
  Natomiast w 4b królowało fryzjerstwo, dziewczęta musiały się również wykazać znajomością narzędzi i typowo męskich przedmiotów, a także próbowały trafić do serca chłopaka Dzień Kobiet - Obrazek 2😊Dzień Kobiet - Obrazek 3😉

 • Mistrzostwa powiatu w siatkówce

  Mistrzostwa powiatu w siatkówce

  4 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kępińskiego w siatkówce chłopców w fazie grupowej pokonaliśmy wszystkie zespoły kolejno SP Bralin, SP Baranów oraz SP Trzcinica. W półfinale przegraliśmy z SP Perzów a w meczu o 3 miejsce znów spotkaliśmy się z SP Bralin. Niestety tym razem lepsi okazali się nasi przeciwnicy a my ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w powiecie.

 • Nasi uczniowie na lodowisku

  Uczniowie klas V - VII na lodowisku w Kępnie

   

 • Bal karnawałowy

  Już po balu. Uczniowie spisali się na medal! Piękne stroje, cudowny taniec i konkursy. Po zadowolonych minach dzieciaków uznajemy tegoroczny bal za Udany!!!

 • Pączki dla Afryki
  16.03.2018

  SOS dla Afryki.


  Dzisiaj zebraliśmy pieniążki ze sprzedaży pączków, środki zostaną przeznaczone na bardzo potrzebną pomoc w Afryce. Dziękujemy rodzicom za dostarczenie słodkości. Pączki dla Afryki - Obrazek 1😊

 • Hydropolis

  5 lutego br. uczniowie klas V - VII wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem było zwiedzanie Hydropolis. Poznaliśmy rolę wody w przyrodzie. Wykorzystanie jej zasobów przez człowieka od najdawniejszych czasów przez człowieka. Widzieliśmy replikę batyskafu, któwy zanurzył się w najgłębszym miejscu naszej planety. Ciekawe były repliki zwierząt żyjących na wielkich głębokościach.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Hydropolis.

 • Harmonogram zebrań z rodzicami

  Zebrania z rodzicami w roku szkolnym 2017/18

  odbędą się w terminach

  • 21 listopada,
  • 23 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 22 maja.

   

   

 • Ślubowanie kl. I
  22.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie kl. I.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki
  21.09.2017

  Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września to święto talentów zainspirowane historią małej Vashti przedstawioną przez Petera Reynoldsa w książce "The Dot". Główna bohaterka utworu dzięki kropce zaczęła wierzyć w siebie i została utalentowaną malarką. Z tej okazji również uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zastanowić się nad swoimi talentami i zaprezentować je podczas realizacji projektu "Talent do języka polskiego z kropką w tle". Okazało się, że każdy uczestnik posiada jakiś talent, a częstokroć nawet kilka różnych. Do wspaniałych prezentacji można było zaliczyć: plakaty, mapy pamięci, samodzielnie napisane wiersze, recytacje, krzyżówki, a nawet piosenkę. Z kolei w bibliotece szkolnej odbył się konkurs "Poszukiwanie kropek", który polegał na odszukaniu ukrytych w szkole kartek z cytatami dotyczącymi talentu i bezbłędnym ich przepisaniu na karty pracy. Na każdej przerwie nasi detektywi z wielkim zaangażowaniem szukali kolejnych cytatów i skrupulatnie umieszczali je na kartkach. Tytuł Najlepszego Poszukiwacza Kropek zdobył Szymon Karkowski z kl. IV b. Tuż za nim uplasowali się: Julia Piskozub (kl. V), Katarzyna Biernat (kl. VII), Sandra Możdżanowska  (kl. VI) oraz Szymon Górecki (kl. IV a). Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy potwierdzili, że dzięki zapałowi, cierpliwości i pracowitości można odnieść sukces. Wystarczy, jak Vashti, zacząć od kropki.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kropka.

 • Narodowe czytanie
  08.09.2017

  "Narodowe Czytanie"

  Nasza szkoła ochoczo przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Narodowe Czytanie" organizowanej corocznie przez Pana Prezydenta. W tym roku odczytywano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, więc i u nas pojawiło się wiele weselnych akcentów. Pani Dyrektor zgodnie ze zwyczajem powitała zebranych chlebem i zaprosiła do wspólnej zabawy. Później wspaniali mówcy z klas IV - VII odczytali fragmenty dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Jakże oni się przygotowali! Ich niesamowite prezentacje wzbudzały zachwyt, radość i wzruszenie publiczności. Wystąpili: Szymon Górecki, Wiktoria Wolko, Aleksandra Wieczorek, Zuzanna Gumienna, Amelia Zysiek, Szymon Karkowski, Zuzanna Gierak, Weronika Kozłowska, Kornel Domański (który tekstu nauczył się na pamięć!), Zuzanna Górecka, Natalia Wielgoś, Sandra Możdżanowska, Wiktoria Borusiewicz, Hanna Lebek oraz Katarzyna Biernat. Uczniowie każdej z klas przygotowali również weselne przyśpiewki, które wprowadzały w nastrój tego radosnego obrzędu. Pojawił się nawet cukierkowy tort. Na zakończenie nasza doskonale zorganizowana drużyna harcerska zabawiła publiczność wesołymi pląsami. Największą nagrodą za udział w akcji (oprócz świetnej zabawy) były pieczątki otrzymane od Pana Prezydenta. Uczestnictwo w tak wspaniałym przedsięwzięciu umożliwiło zapoznanie z ważnym dla Polaków dziełem oraz zintegrowało młodzież zgromadzoną w sali.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

  Uroczyste rozpoczęcie

  roku szkolnego 2017/18

  odbędzie się

  4 września 2017 r. o godzinie 900

  Mszą Św.

  w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej

  przy ul. Poznańskiej

  1000 rozpoczęcie roku szkolnego w Domu Kultury w Krążkowach


  w tym dniu uczniowie otrzymają podręczniki, w zwiążku z tym prosimy o przybycie z tornistrami lub plecakami (nie dotyczy klasy VI)

 • Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakonczenie roku szkolnego

  2016/17

  odbędzie się 23 czerwca br.

  o godz. 930

  w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej

  przy ul. Poznańskiej


  o godz. 1030

  w Domu Kultury w Krąkowach

   

 • Na Wzgórzu
  22.06.2017

  21 czerwca uczniowie klas IV - VI przebywali w ośrodku "Na Wzgórzu". Była możliwość jazdy na koniu, strzelania z łuku, podchodów oraz innych zabaw. Głód można było zaspokoić kiełbaskami przy ognisku.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krążkowach
  Krążkowy 29
  63-600 Kępno
 • 62 78 226 82

Galeria zdjęć